اولین شب محرم الحرام - یادداشت حجت الاسلام والمسلمین فرج اله قاسمی

بسم الله الرحمن الرحیم

ایام محرم

اولین شب ماه محرم الحرام ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین ع است عاشورا ومحرم نه فقط ایام عزاداری است بلکه حماسه ی جاويد عاشورا دانشگاهي است به پهنه تاريخ و گستره ی جهان كه از سال 61 هجري افتتاح وآغاز وبا خون پاك و مقدس حسين ابن علی (ع) و يارانش آبياري و ابدي گردید و اين دانشگاه براي هميشه تاريخ باز بوده و آگاه سازی وبیدار گری کرده و نيرو تربيت مي كند. كربلا دانشگاهي است كه دانشجويان آن نه فقط شیعیان و مسلمانان،بلکه همه آزاد انديشان در سراسر جهان همچون گاندي ، محمدعلي جناح ، جرجي زيدان ، آنتوان بارا ، توماس كارلايل و ... از آن درس ها گرفتند. و دانش آموختگان آن قطعاً انسانهاي سربلند در دنيا و آخرت بوده وخواهند بود.


دانشگاهي كه با گذشت قرون فروغ علوم و آموزه های آن بيش از پیش مورد توجه و ستايش انديشمندان ، رهبران و آزاد مردان جهان قرار گرفته و در نهضت‌ها و حركت‌هاي انقلابي و اصلاحي از اين واقعه عظيم الهام مي‌گيرند وهنوز حرف و طرح نوودرس‌ها و عبرت‌ها دارد .

هر روز ، در هر زمان ،در هر كجا براي هر سن و سال پيام‌ها دارد . كل يوم عاشورا و كل ارض كربلا .

ششماهه علي اصغر ، سه ساله رقيه ، سيزده ساله قاسم ، هجده ساله‌ علي‌اكبر ، سي و چهار ساله ابوالفضل ، پير محاسن سفيد چون حبيب‌بن‌مظاهر دارد . هم غلام ، آزاد ، زن ، مرد ، توبه كرده چون حر بن يزيد رياحي دارد . در همه گروه ها و مكاتب و سن و سال و حيثيت و قوميت و از هر كجای عالم دانشجو و سخنگو دارد. دانشگاهی که مرز عقيده و جغرافيا نمي‌شناسد . نظر ميلياردها انسان را در طول تاريخ به خود جلب كرده وهر روز حرارت وسوزش آن فزونی یافته وبا آن سوزش مسیر زندگانی انسانهای آزاده را روشن کرده درعین حال در سوگ ومصیبت آنها به وسعت تاریخ بر مظلوميت او و يارانش اشك ها ريختند .لذا ضمن عرض تسلیت این ایام از همه عزیزان ودوستان در هر کجا که عزداری میکنند التماس دعا دارم وبرای تنویراذهان فرمایش مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در آغاز درس خارج فقه تقدیم میدارم معظّم له در آغاز درس خارج

فقه:
مباحث جناحی در جلسات عزاداری مطرح نشود/ جوانان را به این مجالس جذب کنید....
فرج اله قاسمی
شب اول محرم الحرام هزار چهار صدوسی وشش

استفاده از مطالب پایگاه حجت الاسلام و المسلمین فرج اله قاسمی با ذکر منبع بلامانع ودر غیر این صورت ممنوع است.